Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Amstrup, Søren Kirk Ph.d.-studerende ska@mbg.au.dk +4526350011 3130, 2.06
Andersen, Marie Bech Ph.d.-studerende mba@mbg.au.dk +4528737269 3131, 315
Andersen, Niels Ph.d.-studerende niels.andersen@mbg.au.dk 1182, 212
Andreassen, Ane Ph.d.-studerende a.langvad.andreassen@mbg.au.dk
Ardal, Britt Ph.d.-studerende ardal@mbg.au.dk 1130, 408
Atrian Afiani, Farzad Gæste PhD farzad.atrian@mbg.au.dk G20, 3066
Bavnhøj, Laust Ph.d.-studerende lb@mbg.au.dk
Beiranvand, Fatemeh
Bjarup Hansen, Pernille Ph.d.-studerende pernille.bjarup@mbg.au.dk +4587154983 B154
Bærentsen, René Ph.d.-studerende rlb@mbg.au.dk
Bøgholm, Niels Ph.d.-studerende nb@mbg.au.dk
Cagnano, Giovanni Ph.d.-studerende giovanni.cagnano@mbg.au.dk
Cao, Lu Ph.d.-studerende cao.lu@mbg.au.dk
Carnbring Bonde, Amalie Ph.d.-studerende amaliecb@mbg.au.dk
Cavassim Alves, Maria Izabel Ph.d.-studerende mica@cs.au.dk
Chen, Yumeng Ph.d.-studerende yumengc@mbg.au.dk
Christensen, Mads Eskesen Ph.d.-studerende mec@mbg.au.dk
Christiansen, Line Marie Ph.d.-studerende lmc@mbg.au.dk
Chu, Thinh Tuan Postdoc chu.thinh@mbg.au.dk G20, 3063
Dou, Yuhui Ph.d.-studerende ydou@mbg.au.dk
Ebbesen, Karoline Postdoc ke@mbg.au.dk 1131
Eiriksson, Jon Hjalti Ph.d.-studerende jonh@mbg.au.dk
Escobar-Herrera, Leandro Ph.d.-studerende leh@mbg.au.dk
Faress, Islam Moustafa Galal Ph.d.-studerende islam.faress@dandrite.au.dk 1182, 213
Fihl, Linda Brunsgaard
Fois, Mattia Ph.d.-studerende foismatt@mbg.au.dk
Forte, Flavia Pilar Ph.d.-studerende flavia.forte@mbg.au.dk
Fruergaard, Marlene Uglebjerg Ph.d.-studerende marlenef@mbg.au.dk
Gadeberg, Trine Amalie Fogh Ph.d.-studerende trineg@mbg.au.dk +4524833190 3130, 214
Gameleldin, Mariam Mahmoud Kamel M Ph.d.-studerende mariam.gamaleldin@mbg.au.dk 1182, 212
Gautason, Egill Ph.d.-studerende egill@mbg.au.dk
Gockert, Maria Videnskabelig assistent gockert@mbg.au.dk
Golovanevsky, Ana Claudia Guillenea Ph.d.-studerende ana.guillenea@mbg.au.dk
Hagelskjær, Jesper Videnskabelig assistent jhag@dandrite.au.dk +4553660229 1182
Hansen, Maria Stenum Ph.d.-studerende msh@mbg.au.dk
Hansen, Sara Basse Ph.d.-studerende sarabasse@mbg.au.dk
Hansen, Simon Boje Ph.d.-studerende sbh@mbg.au.dk
Hao, Dan Gæste ph.d.-studerende danhao@mbg.au.dk
Harboe, Mette Postdoc mharboe@mbg.au.dk
Harwood, Seandean Lykke Ph.d.-studerende sdlh@mbg.au.dk
Herring, Petra Cecilie Hauberg Ph.d.-studerende herring@mbg.au.dk
Hjorth-Jensen, Samuel John Ph.d.-studerende shjorthjensen@mbg.au.dk
Holleufer, Andreas Ph.d.-studerende ah@mbg.au.dk 3130, 212
Holst, Camilla Myrup Ph.d.-studerende camilla.myrup.holst@mbg.au.dk 1130
Jensen, Jacob Malte Ph.d.-studerende jmj@mbg.au.dk 1110, 422
Jensen, Michael Solgaard Ph.d.-studerende msolgaardj@mbg.au.dk
Johnsen, Dennis Ph.d.-studerende dennis.johnsen@mbg.au.dk
Juhl, Anna Karina Ph.d.-studerende akj@mbg.au.dk
Juhl, Jonathan Ph.d.-studerende joju@inano.au.dk 3135, 2.14
Kamstrup, Andreas Bjerregaard Ph.d.-studerende kamstrup@mbg.au.dk 1130, 415
Karadoulama, Evdoxia Ph.d.-studerende evka@mbg.au.dk
Keller, Josephine P Geertsen Ph.d.-studerende jgk@clin.au.dk 1131
Kerwin, Peter Ph.d.-studerende pk@mbg.au.dk 1182, 203
Khalil, Valentina Ph.d.-studerende vk@mbg.au.dk
Kjerulff, Louise Marie Dalskov Ph.d.-studerende lmkd@mbg.au.dk +4528680901 3132, 0.18
Kjøge, Katarzyna Ph.d.-studerende kkjoege@mbg.au.dk 3135, 113
Kobberø, Sara Dam Ph.d.-studerende sdk@mbg.au.dk 3133, 3.16
Korsgaard, Benjamin Smed Ph.d.-studerende bsk@bios.au.dk 3130
Krauth, Nathalie Ph.d.-studerende krauthn@mbg.au.dk 1182, 212
Larsen, Sigrid Thirup
Lauridsen, Astrid Ph.d.-studerende astrid.lauridsen@mbg.au.dk 1130
Li, Xiang Gæste PhD xiang.li@mbg.au.dk
Lorans, Marie Ph.d.-studerende marie.lorans@mbg.au.dk 1131, 528
Luige, Johanna Ph.d.-studerende jo.lu@mbg.au.dk 1131, 528
Mogensen, Emilie Hage Ph.d.-studerende ehm@mbg.au.dk
Møhlenberg, Michelle Ph.d.-studerende mm@mbg.au.dk
Møller, Katrine Vogt Ph.d.-studerende kvc@mbg.au.dk +4527123515 1593, 229
Mørch, Maria Grymer Metz Ph.d.-studerende mgm@mbg.au.dk
Neumann, Caroline Marie Teresa Ph.d.-studerende caroline@mbg.au.dk
Nielsen, Jeppe Achton Ph.d.-studerende jan@mbg.au.dk
Nielsen, Katrine Ph.d.-studerende katrinemandrup@mbg.au.dk
Nissen, Josephine Dannersø Ph.d.-studerende jdnissen@mbg.au.dk
Noeparvar, Shahin Ph.d.-stipendiat shahin.noeparvar@mbg.au.dk
Oleary, Eoghan Thomas Ph.d.-studerende etol@mbg.au.dk
Ozol, Mette Ph.d.-studerende ozol@dandrite.au.dk 3135, PhD room
Panting, Michael Postdoc mpanting@mbg.au.dk
Pedersen, Henrik Ph.d.-studerende henrik@mbg.au.dk +4520572372 3130, 2.09
Pedersen, Jacob Krabbe Gæste ph.d.-studerende jacob@mbg.au.dk +4587154368 1130, 205
Petersen, Julie Lund Ph.d.-studerende jlp@mbg.au.dk
Petersen, Kamilla Vandsø Ph.d.-studerende kvp@clin.au.dk 1131
Polák, Patrik Ph.d.-studerende patrik.polak@mbg.au.dk
Poulsen, Bjarke Grove Ph.d.-studerende bgp@mbg.au.dk
Poulsen, Emil Christian Ph.d.-studerende ecp@mbg.au.dk
Pupak, Anika Gæste ph.d. anika.pupak@mbg.au.dk 1131, 532
Raffo, Miguel Ph.d.-studerende mraffo@mbg.au.dk
Rafiq, Maria Gæste ph.d.-studerende maria.rafiq@mbg.au.dk 3132, 209
Rasmussen, Casper Ph.d.-studerende cbr@mbg.au.dk
Robertsen, Charlotte Damsgård Ph.d.-studerende cdr@mbg.au.dk K23, 3011
Sagnelli, Domenico Ph.d.-studerende dsagnelli@mbg.au.dk +4587158227
Salimiyekta, Yasamin Gæste PhD yasamin.sa@mbg.au.dk G20, 3059
Sevillano Quispe, Oscar Gabriel Ph.d.-studerende ogsq@mbg.au.dk
Simonsen, Bine Wissendorf Ph.d.-studerende bs@mbg.au.dk
Sitsel, Alya Ph.d.-studerende aljonak@mbg.au.dk
Skovbjerg, Cathrine Kiel Ph.d.-studerende cks@mbg.au.dk 3135, 2.08
Stagsted, Lotte Victoria Winther Postdoc lvws@mbg.au.dk +4531512733 1131
Swain, Bijayalaxmi Ph.d.-studerende bijis@mbg.au.dk
Szalanski, Marcin Ph.d.-studerende mszalans@mbg.au.dk +4587154984 K23, 3009
Tao, Ke Videnskabelig assistent ketao@mbg.au.dk
Thomsen, Henriette Sylvain Ph.d.-studerende henriettesylvainthomsen@mbg.au.dk 1134, 319
Trampari, Sofia Ph.d.-studerende strampari@mbg.au.dk
Tsitsikli, Magdalini Ph.d.-studerende magdatsi@mbg.au.dk 3135, 303
Uddin, Md Mesbah Videnskabelig assistent mesbah@mbg.au.dk K23, 3014
Vilstrup, Joachim Ph.d.-studerende jpv@mbg.au.dk 3131, 2.08
Wang, Jiaolong Ph.d.-studerende wangjl@mbg.au.dk +4587154907 3131, 3.15
Weberskov, Christian Enrico Ph.d.-studerende christianew@mbg.au.dk 3135, 113
Winkler, Mikael Ph.d.-studerende mikaelw@mbg.au.dk
Zarantonello, Alessandra Ph.d.-studerende azara@mbg.au.dk +4587155552 3130, 2.14
Zhang, Sha Ph.d.-studerende zhangsha@mbg.au.dk +4587154935 3134, 01-07
Zhou, Hao Ph.d.-studerende haozh@mbg.au.dk