Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Alle medarbejdere og studerende ved QGG

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Trine Studerende tria@mbg.au.dk K21, 3039
Asp, Torben Professor MSO torben.asp@mbg.au.dk +4587158243
Atrian Afiani, Farzad Gæste PhD farzad.atrian@mbg.au.dk G20, 3066
Bellucci, Andrea Videnskabelig medarbejder andrea.bellucci@agro.au.dk +4587158208
Berg, Peer Seniorforsker peer.berg@mbg.au.dk K21, 3048
Bjarup Hansen, Pernille Ph.d.-studerende pernille.bjarup@mbg.au.dk +4587154983 B154
Buitenhuis, Albert Johannes Lektor bart.buitenhuis@mbg.au.dk +4587157947 K23, 3025
Börner, Vinzent Lektor vinzent.boerner@mbg.au.dk
Cai, Zexi Forsker zexi.cai@mbg.au.dk K23, 3014
Cao, Lu Ph.d.-studerende cao.lu@mbg.au.dk
Christensen, Ole Fredslund Seniorforsker olef.christensen@mbg.au.dk +4587158029 K23, 3012
Chu, Thinh Tuan Ph.d.-studerende chu.thinh@mbg.au.dk
Eiriksson, Jon Hjalti Ph.d.-studerende jonh@mbg.au.dk
Ettema, Jehan Frans Gæsteforsker jehan.ettema@mbg.au.dk K21, 8861, 3034
Eydivandi, Sirous Gæsteforsker sirous.eidivandi@mbg.au.dk G20
Fois, Mattia Ph.d.-studerende foismatt@mbg.au.dk
Fé, Dario Gæsteforsker (Industri) dario.fe@mbg.au.dk K23, 8863, 3019
Gao, Hongding Forsker hongding.gao@mbg.au.dk +4587157931 G20, 3064
Gautason, Egill Ph.d.-studerende egill@mbg.au.dk
Gebreyesus, Grum Postdoc grum.gebreyesus@mbg.au.dk
Golovanevsky, Ana Claudia Guillenea Ph.d.-studerende ana.guillenea@mbg.au.dk
Guldbrandtsen, Bernt Lektor bernt.guldbrandtsen@mbg.au.dk +4587158023 K23, 3010
Guo, Xiangyu Post doc xiangyu.guo@mbg.au.dk +4587154987 K23, 3019
Hentrup, Stephan Laborant stephan.hentrup@mbg.au.dk +4587158239
Höglund, Johanna Akademisk medarbejder johanna.hoglund@mbg.au.dk +4587157779
Janss, Luc Seniorforsker luc.janss@mbg.au.dk +4587158008 K23, 3026
Jensen, Just
Karaman, Emre Post doc emre@mbg.au.dk K23, 3007
Kargo, Morten Seniorrådgiver morten.kargo@mbg.au.dk +4587157987 K21, 3037
Koue, Louise Fischer Ledende sekretær lfkoue@mbg.au.dk +4587158032 G20, 3055
Kristensen, Anne Kirstine Kousgaard Master studerende akkk@mbg.au.dk K21
Lassen, Jan Gæsteforsker jan.lassen@mbg.au.dk +4587157936 K23, 8863, 3024
Li, Pinghua Gæsteforsker pinghuali@mbg.au.dk
Li, Xiang Gæste PhD xiang.li@mbg.au.dk
Liu, Huiming Akademisk medarbejder huiming.liu@mbg.au.dk +4571667054
Lund, Mogens Sandø Centerleder, Professor mogens.lund@mbg.au.dk +4587158024 K21, 3018
Løvendahl, Peter Seniorforsker peter.lovendahl@mbg.au.dk +4587157495 G20, 3062
Madsen, Per Seniorforsker per.madsen@mbg.au.dk +4587158028 K23, 3027
Malinowska, Marta Postdoc m.malinowska@agro.au.dk +4587158208 B160
Mann, Hjalte Mads Rosenstand Ph.d.-studerende mann@bios.au.dk +4531178585 8416, K101
Mansan Gordo, Daniel Gustavo Postdoc danielmansangordo@mbg.au.dk K23, 3019
Manzanilla Pech, Coralia Ines V Postdoc coralia.manzanilla@mbg.au.dk K23, 3009
Milkevych, Viktor Akademisk medarbejder vimi@mbg.au.dk K23
Nagy, Istvan Akademisk medarbejder istvan.nagy@mbg.au.dk +4587158208 B156
Nielsen, Hanne Marie Adjunkt hannem.nielsen@mbg.au.dk
Norberg, Elise Seniorforsker elise.norberg@mbg.au.dk +4587157929 K21, 3047
Olijhoek, Dana Ph.d.-studerende dana.olijhoek@anis.au.dk +4587154997 G20, 8856, 3063
Poulsen, Bjarke Grove Ph.d.-studerende bgp@mbg.au.dk
Raffo Busco, Miguel Angel Ph.d.-studerende mraffo@mbg.au.dk
Robertsen, Charlotte Damsgård Ph.d.-studerende cdr@mbg.au.dk K23, 3011