Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Teknisk/administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aarup, Mie Laborant mie.aarup@mbg.au.dk +4530309507 1130
Abildskov, Dorte Institutsekretær da@mbg.au.dk +4593521315 3135, 101
Andersen, Bente Laborant ba@mbg.au.dk +4587155525 3132, 221
Andersen, Inga Rengøringsassistent au597034@mbg.au.dk
Asmussen, Mette Hoffmann Laborant metteha@mbg.au.dk +4593521154 1131, 532
Barta, Anna Laboratorieassistent anbar@mbg.au.dk
Bech-Pedersen, Karen PA for Prof. Poul Nissen & kommunikation koordinator karenb@mbg.au.dk +4521345706 3130, 2.01
Biilmann, Inge Laboratoriemedhjælper inb@mbg.au.dk +4587154978 1130, 424
Birch, Tine Laboratorietekniker tib@mbg.au.dk +4587154952 1131, 424
Blahovska, Zuzana Laborant zuzana@mbg.au.dk
Boesen, Thomas Cryo-EM Facility Manager thb@mbg.au.dk +4587155435 3130, 2.13
Bojsen, Anni Laboratorietekniker ab@mbg.au.dk +4587155531 3133, 218
Buddig, Henning Ingeniørassistent hb@mbg.au.dk +4521998716 1130, 104
Christensen, Anni Laboratoriekoordinator anc@mbg.au.dk +4587154907 3131, 314
Christensen, Brian Søndergaard Laboratorieleder bc@mbg.au.dk
Christensen, Kathrine Meinecke Laborant kmc@mbg.au.dk +4522732219 1182, 212
Danielsen, Inge Sekretariatsleder inge@mbg.au.dk +4593522408 3135, 104
De Jong, Noor Laborant noor@mbg.au.dk
Fedosov, Sergey snf@mbg.au.dk
Fitzgerald, Taylor Grace AC-TAP tgf@cas.au.dk
Fogh, Lise Møller Laboratoriefunktionær lmf@mbg.au.dk +4587155531 3133, 218
Frederiksen, Kathrine Kjærgaard Laborant kkf@mbg.au.dk
Füchtbauer, Annette C. Akademisk medarbejder acf@mbg.au.dk +4587154952 1131, 424
Gabs, Emilie Laborantpraktikant gabs@mbg.au.dk
Gad, Hans Henrik Daglig leder hhg@mbg.au.dk +4541430377 3132, 018
Graf, Kristian Ingeniørassistent graf@mbg.au.dk +4593508346 3135, 0.14
Grünzig, Micki Grud Laborant mickigg@mbg.au.dk
Gysel, Kira Akademisk medarbejder kira@mbg.au.dk
Hansen, Anders Kajhøj Laborant ahax@mbg.au.dk 3134, 009
Hansen, Noriko Yokoyama Laborant noriko@mbg.au.dk +4587154947 1131, 319
Heilesen, Lisbeth Kommunikationskonsulent lh@mbg.au.dk +4593521927 3135, 103
Henriksen, Ulla Birk Laboratorietekniker ubh@mbg.au.dk +4587154957 1130, 215
Homann, Helle Institutsekretær heho@mbg.au.dk +4593522054 1130, 310
Jakobsen, Kristoffer Pors Administrativ medarbejder kpj@mbg.au.dk +4587154948 1131, 317
Jensen, Dorthe Bødker Laboratoriefunktionær dj@mbg.au.dk +4587154938 3134, 207
Jensen, Erik Østergaard Institutleder eoj@mbg.au.dk +4587155505 3135, 102
Jensen, Maria Thykær Administrationsleder mtj@dandrite.au.dk +4593509086
Jørgensen, Hanne Laborant hanne.joergensen@mbg.au.dk +4587157909 1130, 318
Jørgensen, Jan-Elo jej@mbg.au.dk +4561101211 1131, 532
Karlsen, Jesper Lykkegaard Specialkonsulent jelka@mbg.au.dk +4587155467 3135, 209
Kirkegaard, Mette Videnskabelig koordinator metteki@mbg.au.dk +4587156625 3135, 1.05
Kjær-Sørensen, Kasper Forsker kks@mbg.au.dk +4551446497 3135, 205
Kjems, Anette Laboratorietekniker ak@mbg.au.dk +4523382087 3131, 222
Klymchuk, Tanja Laborant tek@mbg.au.dk +4520904299 3132, 221
Kolmos, Henrik Hartvig Ingeniørassistent hhkol@mbg.au.dk +4521307838 3135, 014
Kühle, Astrid van der Aa Laboratorietekniker/Kemikalierådgiver aak@mbg.au.dk +4593508173 1131/1134, 419/327
Larsen, Birgitte Institutsekretær blarsen@mbg.au.dk +4520986967 3130, 1.09
Larsen, Sofie Møller Bonde Laborantpraktikant smbl@mbg.au.dk 3132, 2.21
Lorentzen, Anna Facility manager to Bioimaging anna@mbg.au.dk +4522475035 1116, 256
Lunde, Jeanet Krogsgaard jea@mbg.au.dk +4587154918 3131, 209
Lykke-Andersen, Søren Akademisk medarbejder sla@mbg.au.dk +4587154962 1130, 422
Madsen, Lene Heegaard Laboratorieleder lhm@mbg.au.dk +4587155503 3134, 102
Majgren, Bente Flügel Laborant bente.fluegel@mbg.au.dk +4587157909
Meijburg, Tamo Laboratoriemedhjælper meijburg@mbg.au.dk +4587154978 1130
Melsen, Randi Hald Laborant randi.melsen@clin.au.dk 1182
Mortensen, Tom Aagaard Ingeniørassistent tam@mbg.au.dk +4587155481 1130, 013
Nadzieja, Marcin AC-TAP marcinjn@mbg.au.dk
Nielsen, Anna Marie Laborant amn@mbg.au.dk +4529255628 3132, 2.21
Nielsen, Christine Juul Fælled Akademisk medarbejder cfn@mbg.au.dk 3135, 2.11
Nielsen, Mads Benjamin Laborantpraktikant mbn@mbg.au.dk 3132, 2.21
Noer, Pernille Rimmer Akademisk medarbejder pernille.noer@mbg.au.dk 3133, 316
Pedersen, Finn Gartner fp@mbg.au.dk +4528992085
Pedersen, Lotte Thue lotte@mbg.au.dk +4520572417 3130, 1.05
Prudnikova, Anna Laborant annapr@dandrite.au.dk 1182, 220
Pyrz, Magdalena Leder af undervisningslaboratorier mp@mbg.au.dk +4530347836 1130, 211
Rahbek, Rikke Mie Institutsekretær rira@mbg.au.dk +4523382029 1130, 310
Rasmussen, Helena Brun Laborant hbr@mbg.au.dk
Riishøj, Dorthe Caroline Ledende laborant dcr@mbg.au.dk +4524465665 1130, 422
Rosendahl, Rita Laboratoriekoordinator ritah@mbg.au.dk +4587156769 1592, 326
Schar, Christine Facility manager cschar@mbg.au.dk
Scheffler, Claudia Laborant scheffler@mbg.au.dk +4587154962 1130
Schmid, Manfred AC-medarbejder ms@mbg.au.dk 1130, 416
Schmidt, Nadia Laurs Laborant nls@mbg.au.dk 1130
Strandbygård, Dorthe Akademisk medarbejder dst@mbg.au.dk +4587154916 3132, 6.0.09
Sørensen, Majken Kiel Gartner maki@mbg.au.dk
Thomassen, Dorte Laborant dth@mbg.au.dk +4540224736 3131, 2.21
Thomsen, Mikkel Juul Laborantpraktikant mikkel@mbg.au.dk 3132, 2.21
Thorsen, Susanne Glasvasker sut@mbg.au.dk +4587154918 3131, 209
Thøgersen, Ida Laboratoriefuldmægtig ibt@mbg.au.dk +4587155502 3134, 009
Trgovcevic, Alen Laborant alen@mbg.au.dk
Van, Lan Bich Ledende laborant lbv@mbg.au.dk +4587154924 3132, 009
Vends, Susanne Laboratoriefunktionær suv@mbg.au.dk +4587156639 3132, Kontor 009 - Lab 018
Vestergaard, Anne-Katrine Laborant akv@dandrite.au.dk +4593508297 1182, 212
Vinther, Maria Laborant mrv@mbg.au.dk +4587154938 3134, 207
Walker, Leila Kathleen Projektadministrator leila.walker@mbg.au.dk
Walther, Nanna Gartnerielev nw@mbg.au.dk
von Philipsborn, Per Rosing IT medarbejder prm@mbg.au.dk