Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Teknisk/administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aarup, Mie Lab manager mie.aarup@mbg.au.dk +4526182507 1873, 413
Abildskov, Dorte Institutsekretær da@mbg.au.dk +4593521315 1872, 538
Andersen, Bente Laborant ba@mbg.au.dk 1874, 525
Andersen, Inga Rengøringsassistent insa@mbg.au.dk 1872, 5.sal
Asmussen, Mette Hoffmann Laborant metteha@mbg.au.dk +4593521388 1873, 413
Barta, Anna Laboratorieassistent anbar@mbg.au.dk
Bech-Pedersen, Karen PA for Prof. Poul Nissen & kommunikation koordinator karenb@mbg.au.dk +4521345706 1874, 513
Biilmann, Inge Laboratoriemedhjælper inb@mbg.au.dk +4587154978 1874, 311
Birch, Tine Laboratorietekniker tib@mbg.au.dk 1874, 555
Blach, Josefine Qvistgaard Gartnerielev jobl@mbg.au.dk
Blahovska, Zuzana Laborant zuzana@mbg.au.dk 1873, 521
Blanco De Oliveira, Ana Ines AC-TAP analorenzo@mbg.au.dk
Boesen, Thomas Seniorforsker thb@inano.au.dk 1590, 146
Bojsen, Anni Laboratorietekniker ab@mbg.au.dk 1874, 227
Buddig, Henning Ingeniørassistent hb@mbg.au.dk +4521998716 1874, 160
Christensen, Anni Laboratoriekoordinator anc@mbg.au.dk 1874, 435
Christensen, Brian Søndergaard Laboratorieleder bc@mbg.au.dk 1874, 217
Christensen, Daniel Sejer Bachelor studerende dc@dandrite.au.dk 1874, 527
Christensen, Kathrine Meinecke Laborant kmc@mbg.au.dk +4522732219 1182, 212
Danielsen, Inge Sekretariatsleder inge@mbg.au.dk +4593522408 1872, 531
Drace, Taner AC-TAP td@mbg.au.dk
Dueholm, Gitte Kontormedhjælper gitte@mbg.au.dk +4593522478 1872, 542
Fitzgerald, Taylor Grace Projektadministrator tgf@cas.au.dk
Fogh, Lise Møller Laboratoriefunktionær lmf@mbg.au.dk 1874, 227
Frederiksen, Kathrine Kjærgaard Laborant kkf@mbg.au.dk
Füchtbauer, Annette C. Akademisk medarbejder acf@mbg.au.dk 1874, 555
Gabs, Emilie Laborant gabs@mbg.au.dk
Gad, Hans Henrik Daglig leder hhg@mbg.au.dk +4541430377 1874, 427
Graf, Kristian Ingeniørassistent graf@mbg.au.dk +4593508346 1874, 151
Grünzig, Micki Grud Laborant mickigg@mbg.au.dk 1874, 359
Gysel, Kira Akademisk medarbejder kira@mbg.au.dk 1872, 559-1
Hansen, Noriko Yokoyama Laborant noriko@mbg.au.dk 1874, 620
Heilesen, Lisbeth Kommunikationskonsulent lh@mbg.au.dk +4593521927 1872, 541
Henriksen, Ulla Birk Laboratorietekniker ubh@mbg.au.dk 1874, 633
Homann, Helle Institutsekretær heho@mbg.au.dk +4593522054 1872, 534
Jakobsen, Kristoffer Pors Ph.d.-studerende kpj@mbg.au.dk +4529243243
Jendroszek, Agnieszka Forsøgskoordinator agnijen@mbg.au.dk
Jensen, Dorthe Bødker Laboratoriefunktionær dj@mbg.au.dk +4587154938 3134, 207
Jensen, Erik Østergaard Institutleder eoj@mbg.au.dk +4528992567 1872, 535
Jensen, Maria Thykær Administrationsleder mtj@dandrite.au.dk +4593509086 1874, 125
Jørgensen, Hanne Laborant hanne.joergensen@mbg.au.dk 1872, 678
Karlsen, Jesper Lykkegaard Specialkonsulent jelka@mbg.au.dk +4550906203 1872, 442
Kaya, Gülendam Laborantpraktikant gulendam@mbg.au.dk
Kjær-Sørensen, Kasper Staff Scientist kks@mbg.au.dk +4551446497 1873, 631
Kjems, Anette Laboratorietekniker ak@mbg.au.dk +4523382087 1874, 633
Klymchuk, Tanja Laborant tek@mbg.au.dk +4520904299 1874, 525
Kolmos, Henrik Hartvig Ingeniørassistent hhkol@mbg.au.dk +4521307838 1874, 160
Kühle, Astrid van der Aa Laboratorietekniker/Kemikalierådgiver aak@mbg.au.dk +4593508173 1874/1872, 555/642
Larsen, Birgitte Institutsekretær blarsen@mbg.au.dk +4520986967 1872, 536
Larsen, Sofie Møller Bonde Laborant smbl@mbg.au.dk
Laursen, Lisbeth Schmidt Lektor ll@mbg.au.dk
Lorentzen, Anna Facility manager to Bioimaging anna@mbg.au.dk +4522475035 1116, 256
Lunde, Jeanet Krogsgaard jea@mbg.au.dk +4587154918 1874, 311
Lykke-Andersen, Søren Akademisk medarbejder sla@mbg.au.dk 1873, 331
Madsen, Lene Heegaard Laboratorieleder lhm@mbg.au.dk 1872, 564
Majgren, Bente Flügel Laborant bente.fluegel@mbg.au.dk 1873, 212
Mani, Leonardo Laborant lm@dandrite.au.dk
Meijburg, Tamo Laboratoriemedhjælper meijburg@mbg.au.dk +4587154978 1874, 311
Mortensen, Tom Aagaard Ingeniørassistent tam@mbg.au.dk +4587155481 1130, 013
Munk, Astrid Forskningsgruppekoordinator asmu@dandrite.au.dk +4593522113 1874, 125
Møller, Natasha Morozova Goul AC-TAP au275722@clin.au.dk
Nadzieja, Marcin AC-TAP marcinjn@mbg.au.dk 1872, 581-5
Nielsen, Anna Marie Laborant amn@mbg.au.dk +4529255628 1874, 525
Nielsen, Anne Færch Center Manager afn@mbg.au.dk +4524616346 1592, 324
Nielsen, Christine Juul Fælled Akademisk medarbejder cfn@mbg.au.dk 1874, 533
Pedersen, Helene Overvad Laborant hop@mbg.au.dk
Pyrz, Magdalena Leder af undervisningslaboratorier mp@mbg.au.dk +4530347836 1874, 655
Rahbek, Rikke Mie Institutsekretær rira@mbg.au.dk +4523382029 1872, 532
Riishøj, Dorthe Caroline Ledende laborant dcr@mbg.au.dk +4524465665 1873, 313A
Rosendahl, Rita Laboratoriekoordinator ritah@mbg.au.dk +4587156743 1592, 326
Schar, Christine Facility manager cschar@mbg.au.dk
Scheffler, Claudia Laborant scheffler@mbg.au.dk 1873, 321
Schmidt, Nadia Laurs Laborant nls@mbg.au.dk 1873, 321
Strandbygård, Dorthe Akademisk medarbejder dst@mbg.au.dk 1872, 420
Sørensen, Majken Kiel Gartner maki@mbg.au.dk +4593508352
Thomassen, Dorte Laborant dth@mbg.au.dk +4540224736 1872, 420
Thomsen, Rune AC-TAP rt@mbg.au.dk
Thorsen, Susanne Glasvasker sut@mbg.au.dk +4587154918 1874, 311
Thøgersen, Ida Laboratoriefuldmægtig ibt@mbg.au.dk +4523382450 1874, 261
Trgovcevic, Alen Lab manager alen@mbg.au.dk +4593508321 1873, 521
Van, Lan Bich Ledende laborant lbv@mbg.au.dk +4540231953 1874, 451
Vends, Susanne Laboratoriefunktionær suv@mbg.au.dk +4551446614 1874, 435
Vestergaard, Anne-Katrine Laborant akv@dandrite.au.dk +4593508297 1182, 212
Vinther, Maria Laborant mrv@mbg.au.dk 1873, 521
Widzisz, Katarzyna Magdalena Laborant kast@mbg.au.dk