Aarhus Universitets segl

Teknisk/administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aagaard, Anne Laborant aaag@mbg.au.dk
Aarup, Mie Lab manager mie.aarup@mbg.au.dk +4526182507 1873, 413
Abbasi, Sadeq Laborantpraktikant sadeq@mbg.au.dk
Abildskov, Dorte Institutsekretær da@mbg.au.dk +4593521315 1872, 538
Alsarraf, Husam Mohammad Ali Baker AC-TAP husam.alsarraf@mbg.au.dk
Andersen, Bente Laborant ba@mbg.au.dk +4593522812 1874, 525
Andersen, Inga Rengøringsassistent insa@mbg.au.dk 1872, 5.sal
Andersen, Sofie Winther Laborant swa@dandrite.au.dk 1874, 131
Asmussen, Mette Hoffmann Laborant metteha@mbg.au.dk +4593521388 1873, 413
Bech-Pedersen, Karen Personal assistant and Support scientist for Prof. Poul Nissen karenb@mbg.au.dk +4521345706 1874, 511
Biilmann, Inge Laboratoriemedhjælper inb@mbg.au.dk +4593521037 1874, 311
Birch, Tine Laborant tib@dandrite.au.dk 1874, 131
Blahovska, Zuzana Laborant zuzana@mbg.au.dk 1873, 521
Bojsen, Anni Laboratorietekniker ab@mbg.au.dk 1874, 227
Bossow, Krista Agathe AC-medarbejder kab@mbg.au.dk
Buddig, Henning Ingeniørassistent hb@mbg.au.dk +4521998716 1874, 160
Chang, Xingya AC-personale m.fl. xingyachang@dandrite.au.dk 1872, 4th floor
Christensen, Anni Laboratoriekoordinator anc@mbg.au.dk 1874, 435
Christensen, Brian Søndergaard Laboratorieleder bc@mbg.au.dk 1874, 217
Christensen, Daniel Sejer Studerende dc@dandrite.au.dk 1874, 5th floor
Christensen, Kathrine Meinecke Laborant kmc@dandrite.au.dk 1874, 131
Danielsen, Inge Sekretariatsleder inge@mbg.au.dk +4593522408 1872, 531
Drace, Taner AC-TAP td@mbg.au.dk
Dueholm, Gitte Kontormedhjælper gitte@mbg.au.dk +4593522478 1872, 542
Fedosov, Sergey AC-TAP snf@mbg.au.dk
FitzGerald, Taylor Grace Projektadministrator tgf@mbg.au.dk 1872, 564
Fogh, Lise Møller Laboratoriefunktionær lmf@mbg.au.dk 1874, 227
Frederiksen, Kathrine Kjærgaard Laborant kkf@mbg.au.dk 1874, 435
Gad, Hans Henrik Daglig leder hhg@mbg.au.dk +4541430377 1874, 427
Graf, Kristian Ingeniørassistent graf@mbg.au.dk +4593508346 1874, 151
Groth, Rosa AC-TAP rogro@mbg.au.dk
Gysel, Kira Akademisk medarbejder kira@mbg.au.dk 1872, 559-1
Hansen, Noriko Yokoyama Laborant noriko@mbg.au.dk 1874, 633
Heilesen, Lisbeth Kommunikationskonsulent lh@mbg.au.dk +4593521927 1872, 541
Henriksen, Ulla Birk Laboratorietekniker ubh@mbg.au.dk 1874, 633
Hollensen, Anne Kruse AC-TAP annek@mbg.au.dk 1874, 357
Homann, Helle Institutsekretær heho@mbg.au.dk +4593522054 1872, 534
Jensen, Maria Thykær Administrationsleder mtj@dandrite.au.dk +4593509086 1874, 513
Jørgensen, Hanne Laborant hanne.joergensen@mbg.au.dk 1872, 678
Karlsen, Jesper Lykkegaard Specialkonsulent jelka@mbg.au.dk +4550906203 1872, 442
Kaya, Gülendam Laborant gulendam@mbg.au.dk
Kjær-Sørensen, Kasper Staff Scientist kks@mbg.au.dk +4551446497 1873, 631
Kjems, Anette Laboratorietekniker ak@mbg.au.dk +4523382087 1874, 633
Kolmos, Henrik Hartvig Ingeniørassistent hhkol@mbg.au.dk +4521307838 1874, 160
Kühle, Astrid van der Aa Laboratorietekniker/Kemikalierådgiver aak@mbg.au.dk +4593508173 1874/1872, 555/642
Larsen, Birgitte Institutsekretær blarsen@mbg.au.dk +4520986967 1872, 536
Laursen, Lisbeth Schmidt Core facility manager ll@mbg.au.dk +4529915081
Lima, João Senior Scientist j.lima@dandrite.au.dk 1182
Lunde, Jeanet Krogsgaard Laboratoriemedarbejder jea@mbg.au.dk +4561968684 1874, 311
Lykke-Andersen, Søren Akademisk medarbejder sla@mbg.au.dk 1873, 331
Majgren, Bente Flügel Laborant bente.fluegel@mbg.au.dk 1873, 212
Meijburg, Tamo Laboratoriemedhjælper meijburg@mbg.au.dk +4528513665 1874, 311
Mortensen, Tom Aagaard Ingeniørassistent tam@mbg.au.dk +4587155481 1874, 154
Munk, Astrid Forskningsgruppekoordinator asmu@dandrite.au.dk +4593522113 1874, 125
Nielsen, Anna Marie Laborant amn@mbg.au.dk +4529255628 1874, 525
Nielsen, Anne Færch Chef-/specialkonsulent afn@mbg.au.dk +4524616346 1872, 540
Nielsen, Christine Juul Fælled Forskningsassistent cfn@mbg.au.dk 1874, 525
Noer, Ellen Bernadette Fuldmægtig elno@birc.au.dk +4560811406 1872, 369
Pedersen, Helene Overvad Laborant hop@mbg.au.dk 1873, 223
Pyrz, Magdalena Chefkonsulent mp@mbg.au.dk +4530347836 1874, 655
Rahbek, Rikke Mie Institutsekretær rira@mbg.au.dk +4523382029 1872, 532
Riishøj, Dorthe Caroline Ledende laborant dcr@mbg.au.dk +4524465665 1873, 313A
Rosendahl, Rita Laboratoriekoordinator ritah@mbg.au.dk +4530411173 1592, 326
Sabaityte, Ugne Laborant ugsa@mbg.au.dk 1872, 543
Scavenius, Carsten Adjungeret lektor csss@mbg.au.dk 1874, 235
Schar, Christine Facility manager cschar@mbg.au.dk 1872, 430
Schmidt, Nadia Laurs Laborant nls@mbg.au.dk 1873, 321
Soraggi, Samuele AC-personale m.fl. samuele@birc.au.dk 1110
Sørensen, Majken Kiel Gartner maki@mbg.au.dk +4593508352
Stokbæk, Steffen Laborantpraktikant sst@mbg.au.dk
Strandbygård, Dorthe AC-TAP dst@mbg.au.dk 1872, 420
Thøgersen, Ida Laboratoriefuldmægtig ibt@mbg.au.dk +4523382450 1874, 261
Thomassen, Dorte Laborant dth@mbg.au.dk +4540224736 1872, 678
Thomsen, Rune AC-TAP rt@mbg.au.dk 1873, 321
Thorsen, Susanne Laboratoriemedarbejder sut@mbg.au.dk +4593522196 1874, 311
Trgovcevic, Alen Lab manager alen@mbg.au.dk +4593508321 1873, 521
Van, Lan Bich Ledende laborant lbv@mbg.au.dk +4540231953 1874, 451
Vestergaard, Anne-Katrine Laborant akv@dandrite.au.dk +4593508297 1182, 212
Vinther, Maria Laborant mrv@mbg.au.dk 1873, 521
Wulff, Jesper Lundsgaard Laborant jeswulff@mbg.au.dk +4522542493